07136466311
09372592764

15 نکته برای تولید محتوای ویدیویی

15 نکته برای تولید محتوای ویدیویی

15 نکته برای تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی از سال 2016 به عنوان یک اصل در نظر گرفته شد. اگر تاکنون به این موضوع بی توجه بوده اید بهتر است برای ایجاد محتوای ویدیویی در وب سایتتان اقدام کنید.

چرا ویدیو؟

اولا در سال های اخیر خوشبختانه با پهنای باند ارائه شده در سرویس های اینترنت مشاهده ویدیو برای همه امکان پذیر است.

دوما فن آوری تلفن های همراه ساخت ویدیو را آسان تر کرده است و شما دیگر نیازی به استفاده از دوربین های ویدیویی برای ساخت ویدیو ندارید.

در نهایت ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که پشت های تصویری و محتوایی بسیار اشباع شده هستند ولی در محتوای ویدیویی رقابت کمتری وجود دارد در نتیجه فرصت بیشتری دارید.

از ایجاد ویدیوهای لحظه ای خودداری کنید:

سعی کنید ویدیوهایی را ایجاد کنید که در آن یک مکالمه در رابطه با حوزه کاری خود در آن داشته باشید. ویدیوهای لحظه ای که کاربر متوجه موضوع آن نشود اصلا کارآمد نیست.

اگر کاربر قبلا چیزی درباره موضوع ویدیو ندیده باشد ویدیوی شما تاثیر بیشتری خواهد داشت:

با تولید ویدیوهای جدید می توانید از رقبا پیشی بگیرید. ساختن یک ویدیوی اورجینال سخت هست ولی غیر ممکن نیست.

بر کیفیت ویدیو تاکید نکنید:

افراد با چیزهای واقعی ارتباط بیشتری برقرار می کنند. شما می خواهید ویدیویی ایجاد کنید که وقتی کاربران آن را می بینند بدون اینکه آنها را مضطرب کند مفهوم آن را به سادگی متوجه شوند. می توانید از دوربین موبایلتان استفاده کنید اما یادتان باشد برای انتقال احساس بهتر به کاربران بهتر است حواستان به لرزش های دوربین باشد و از یک پایه و نور مناسب استفاده کنید.

به یک برنامه رسیده باشید:

مهم نیست ک از چه پلتفرمی استفاده می کنید مهم این است که یک مسیر را برای ایجاد یکپارچگی دنبال کنید. بینندگان خود را به دیدن ویدیوها عادت دهید. این موضوع تا حد زیادی به موفقیت طولانی مدت شما کمک می کند.

توزیع ویدیوها:

به اشتراک گذاشتن ویدیوها از عوامل مهم دیده شدن آن هاست. برای به اشتراک گذاری می توانید یک پایگاه ایجاد کنید. این پایگاه می تواند کارمندان، مشتریان، مدیران و تولیدکنندگان محتوا باشند. به پایگاه خود دسترسی ویژه بدهید تا بتوانند ویدیوهای شما را در مسیر درست به اشتراک بگذارند.

ساخت ویدیو به صورت پکیج:

در ابتدا با ویدیوهایی شروع کنید که می تواند به نیازها و سوالات کاربرانتان پاسخ دهد. می توانید از موضوعات رایجی شروع کنید که در روز ممکن است مشتریانتان در رابطه با آن ها با شما در تماسند.

نیازی به پست روزانه ویدیوها ندارید:

نیازی نیست که شما هر روز یک محتوای جدید ویدیویی پست کنید. هر هشت روز یک بار فاصله زمانی مناسبی برای قراردادن پست جدید است.

هر زمان که ویدیو ها را پست می کنید متن جذب مخاطب خود را جذاب تر کنید:

برای جذب مخاطب از متن های جذاب و مرتبط استفاده کنید. نوشته های خیلی رسمی و کلیشه ای خیلی ملموس نیستند.

از ویدیو ها در Landing Page خود استفاده کنید:

ساخت ویدیوهای 30 تا 60 ثانیه و ارتباط دادن آن ها با صفحه ای که مد نظر شماست تا 80 درصد می تواند مراجعه مخاطب را به آن صفحه تضمین کند.در مدت 30 تا 60 ثانیه فقط کافیست یک حس اعتماد در کاربر ایجاد کنید تا وقتی به صفحه هدف مراجعه کرد بتواند به خواسته اش برسد.

انتشار ویدیو در فیس بوک باعث افزایش مشارکت می شود:

خبرخوان فیس بوک به شدت بر روی محتوای ویدیویی تاکید دارد. پس جای تعجب نیست که ویدیو در فیس بوک بازخورد بیشتری نسبت به سایر محتوا ها دارد.

مدت زمان ویدیوی ایده آل 60 ثانیه است:

پیشنهاد می شود که بیشتر ویدیوهای شما 60 ثانیه ای باشد. این موضوع را در شبکه های اجتماعی هم دیده اید. ویدیوهای ایجاد شده اغلب بین 30 ثانیه تا 3 دقیقه هستند. هرچه تعامل شما بیشتر باشد ویدیو هم زولانی تر خواهد شد.

در صورت امکان از یک میکروفون بهتر استفاده کنید:

کیفیت صوتی مهم تر از کیفیت تصویری است.

سر و صدای ناهنجار پس زمینه را ویرایش کنید:

نرم افزار هایی مثل Audacity می توانند به شما برای حذف سر و صدای مزاحمی که در پس زمینه است کمک کنند. البته اگر صدای پس زمینه به صحبت های شما مربوط است به آن دست نزنید چراکه تاثیر بیشتری خواهد داشت.

ساخت ویدیو با زیر نویس:

فیلم های autoplay در فیس بوک به خوبی عمل می کنند. اما به دلایل مختلف در فیس بوک و برخی از کانال های ویدیویی گزینه صوت ممکن است خیلی مناسب نباشد. زیر نویس می تواند مشکل صوت را بر طرف کند همچنین تمرکز بیننده روی تصاویر و سپس زیر نویس تاثیر زیادی در بخاطر ماندن ویدیو در ذهن می شود.

میزان موفقیت خود را در مختوای ویدیویی به سه روش بسنجید:

الف) زمان و منابع مورد نیاز برای ساخت یک ویدیو را پیگیری کنید. موفقیت یک محتوای ویدیو به هزینه آن برای ایجاد هر ویدیو بستگی دارد.

ب) معیار های خود را متناسب با پلتفرمتان تعریف کنید.

ج) همیشه یک نقطه تغییر داشته باشید. ویدیو ها می توانند به اشتراک گذاشته شوند و زمینه را برای انتشار ویدیوی بعدی فراهم کنند و یا به عکس عمل کنند.