07136466311
09372592764

هفت راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

هفت راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

هفت راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

برای مطالعه این مطلب بهتر است پست قبل را خوانده باشید. در این پست راه کار هایی برای انتخاب صحیح نام دامنه به شما ارائه می شود .

دامنه تجاری چیست؟ این موضوع را با موارد زیر شروع می کنیم:

خوب اول یک دامنه .com در ذهن خود در نظر بگیرید اما چرا .com ؟ چون دامنه های .com نورم و استاندارد مناسبی دارند و تصور بیشتر کاربران این است که وب سایت یک شرکت به یک دامنه .com ختم می شود. طبق آمار 75% شرکت ها دامنه .com دارند.

قابل به یاد آوردن باشید. کاربران باید به راحتی بتوانند نام دامنه شما را به یاد بیاورند. در اصل نام دامنه شما چیزی است که به کاربران درباره شما یک ذهنیت می دهد.

نام دامنه شما باید پیام مورد نظرتان را به کاربران برساند. می توانید برای این موضوع یک آزمایش میدانی انجام دهید. یک جامعه آماری 100 نفره در نظر بگیرید و به آن ها فقط نام دامنه خود را بگویید و از آن ها بپرسید با شنیدن نام دامنه هدف شرکت را حدس بزنند. پاسخ هایی که دریافت می کنید می تواند در تعیین نام دامنه تان به شما کمک کند.

دامنه باید به راحتی هجی شود. در انتخاب نام دامنه باید از غلط های املایی، اشتباهات عمدی و خطاها اجتناب کنید. اگر نام دامنه تان عدد داشته باشد مثل 1widget.com بهتر است دامنه onewidget.com را هم خریداری کنید.

دامنه شما باید معتبر به نظر برسد. برای این کار هیچ وقت در نام دامنه ادعای بهترین بودن نکنید. مثلا از انتخاب دامنه هایی مثل bestwidget.com بپرهیزید.

هرچه کوتاه تر بهتر. دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید در حد یک یا دو کلمه. بین صد هزار وب سایت برتر به طور متوسط در نام دامنه هایشان 9 کاراکتر وجود دارد.

منحصر به فرد باشید. یکی از اهداف تجارت متمایز کردن برند شما در بین رقباست. با انتخاب یک اسم منحصر به فرد و مشخص شروع کنید. دامنه هایی مثل YourDiscountInsuranceStore.com در مقایسه با نام هایی مثل Google.com، Yahoo.com و Zazzle.com واقعا معمولی و غیر تجاری به نظر می رسند.

چطور یک اسم دامنه خوب پیدا کنیم؟

انتخاب نام دامنه ممکن است کمی دشوار باشد. در بیشتر مواقع قابل تجاری سازی ترین دامنه قبلا ثبت شده اند و اگر بخواهید آن ها را تهیه کنید بسیار گران قیمت خواهند بود. با اعضای گروه خود یک جلسه تشکیل دهید و با هم فکری هم یک نام مناسب انتخاب کنید. برای این کار می توانید از سه فرمول زیر استفاده کنید.

  1. از کلمات موجود استفاده کنید. مثلا Amazon.com و VitaminShoppe.com نمونه های خوبی از نام دامنه ها هستند که از کلمات موجود ساخته شده اند. ممکن است کلمات به راحتی به ذهنتان خطور نکند پس می توانید از کتاب فرهنگ جامع استفاده کنید.
  2. ساخت کلمات جدید. اسم بیشتر وب سایت های مشهور بر اساس کلمات جدید یا کلماتی است که برای بیشتر مردم مبهم است و تعداد معدودی مفهوم آن را می دانند. Google.com، Bing.com و Quora.com از جمله مثال های این نوع دامنه هاست.
  3. ساخت واژه های مرکب. واژه مرکب ترکیبی از دو (یا بیشتر) واژه است که برای ساخت کلمه جدید تعریف می شود. مثل Groupon یا Pinterest.