07136466311
09372592764

برچسب چیست ؟ اصول صحیح برچسب گذاری کدامند؟

برچسب چیست ؟ اصول صحیح برچسب گذاری کدامند؟

برچسب چیست ؟ اصول صحیح برچسب گذاری کدامند؟

توجه داشته باشید که برچسب به طور مستقیم تاثیری بر روی سئو ندارد. اما از این جهت که باعث ماندن کاربر در سایت و گشت و گذار وی در سایت و در نتیجه کاهش Bounce rate می گردد، به بهبود سئو کمک می کند.

امروزه در دنیای پیچیده مجازی، پیدا کردن مطالب و محصولات دلخواه کمی مشکل به نظر می آید. در این میان راه هایی وجود دارد که این دسترسی را برای کاربران آسان می سازد، یکی از این راه ها استفاده از برچسب ها (Tag) می باشد. برچسب کلماتی مرجع و کلیدی در مورد یک محصول یا مطلب است که کاربران به کمک آن می توانند راحت تر به نتایج مورد نظر دسترسی پیدا کنند. برچسب ها در موارد زیر استفاده می شوند:

پیشنهاد محصولات مشابه
هنگامی که کاربر در حال مشاهده یک محصول است، سیستم بر اساس برچسب های مشترکی که بین کالای در حال مشاهده و کالاهای دیگر وجود دارد، به کاربر پیشنهاد محصول مشابه می دهد.

هدایت کاربر به صفحه ای که مد نظر شماست
فرض کنید که می خواهید مجموعه ای از محصولات را به حراج گذاشته و به کاربر پیشنهاد دهید. برای این کار می توانید یک برچسب یکسان (به طور مثال: تخفیف شهریور) بر روی تمامی محصولات مورد نظر قرار دهید و لینک این برچسب را به یک بنر تبلیغاتی بر روی صفحه اصلی اضافه نمایید. در این حالت کاربر با کلیک بر روی بنر، به صفحه ای هدایت می شود که مجموعه ای از محصولات مورد نظر شما در آن قرار دارد.
همچنین کاربر هنگام مشاهده یک محصول، با کلیک بر روی یکی از برچسب های آن محصول، به صفحه ای هدایت می شود که در آن، تمامی محصولاتی که دارای برچسب کلیک شده می باشند نمایش داده می شود.

افزایش رتبه SEO
توجه داشته باشید که برچسب به طور مستقیم تاثیری بر روی سئو ندارد. اما از این جهت که باعث ماندن کاربر در سایت و گشت و گذار وی در سایت ودر نتیجه کاهش Bounce rate می گردد، به بهبود سئو کمک می کند.

حال با توجه به موارد فوق و روشن شدن نقش و اهمیت برچسب، در ادامه به معرفی نکاتی که در تعریف برچسب ها می بایست به آن توجه نمود می پردازیم :

برچسب ها می بایست کوتاه باشند
تعریف برچسب های طولانی از دیگر اشتباهات در این زمینه می باشد. بر چسب می بایست کوتاه و متناسب با محصول باشد (در نهایت سه کلمه، به طور مثال: گوشی آیفون 6اس)

تعداد برچسب ها کم باشد
سعی کنید تعداد برچسب های تعریف شده برای یک محصول کم و متناسب با آن محصول باشد (4 الی 6 برچسب) تعداد زیاد برچسب نه تنها کمکی به شما نخواهد کرد، بلکه موجب سردرگمی کاربران و همچنین کاهش رتبه در موتورهای جستجو خواهید شد.

برچسب را با کلمات کلیدی اشتباه نگیرید!
اگرچه امروزه کلمات کلیدی دیگر استفاده ای ندارند ، اما برخی برچسب را با آن اشتباه می گیرند و از کلمات کلیدی به عنوان برچسب نیز استفاده می کنند. این دو مورد کاربردی کاملا متفاوت دارند!
به مثال زیر برای گوشی iPhone 6s و تفاوت برچسب و کلمات کلیدی توجه بفرمایید:

کلمات کلیدی: iPhone 6s 64GB، iPhone 6s، Apple iPhone 6s، Apple 6s، آیفون 6 اس، گوشی آیفون 6 اس، آیفون 6 اس ظرفیت 64 گیگابایت، خرید iPhone6، خرید آیفون

برچسب: iPhone، Apple، گوشی هوشمند، iPhone 6s